WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 LIPCA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na projekt otynkowania kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Chorych z Warszewic odwiedzę z przedodpustową posługą sakramentalną w czwartek, 20 lipca, od godz. 10.00.

W najbliższą sobotę, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w kościele w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 23 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00.

Msza święta przedodpustowa z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim dla seniorów z Parafii sprawowana będzie w kościele w Biskupicach w najbliższą sobotę, 22 lipca, o godz. 18.00. Od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Krzysztof Izdebski z Torunia oraz Maria Pawlikowska ze Świecia – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

16 lipca 2023 – XV Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Reginę, Jana i Lecha Wawrowskich

19 lipca 2023 – Środa

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 80 rocznicy urodzin p. Heleny Bajerskiej z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

21 lipca 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Zbigniewa Kwiatkowskiego – Msza popogrzebowa

22 lipca 2023 – Sobota – Dzień Przygotowania Do Parafialnego Odpustu św. Marii Magdaleny

Kościół w Biskupicach: 18.00 – Msza dla chorych z obrzędem namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim

23 lipca 2023 – XVI Niedziela Zwykła – Parafialny Odpust św. Marii Magdaleny

9.15 – Za śp. Krystynę i Czesława Padykuła oraz za zmarłych Rodziców z obojga stron