BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

PARAFIALNY ODPUST ŚW. MARII MAGDALENY

23 LIPCA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy parafialne Uroczystości Odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Proszę ministrantów i lektorów do służenia podczas tej Mszy. Po niej odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę dziewczynki do sypania kwiatów podczas tej procesji.

Dziękuję za zeszłoniedzielną ofiarę w wysokości 1.110 zł na tradycyjną kolektę gospodarczą składaną w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczoną na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W najbliższy wtorek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Chętnych do poświęcenia swoich samochodów i innych pojazdów mechanicznych zapraszam na Mszę o 17.00, po której nastąpi właściwe poświęcenie.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę, 18 maja, o godz. 11.00.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

23 lipca 2023 – XVI Niedziela Zwykła – Parafialny Odpust św. Marii Magdaleny

7.45 – Za śp. Henryka i Marka Stodulskich oraz za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich

10.30 – Za śp. Mariana Łuczak z okazji 7 rocznicy śmierci

12.00 – Parafialna Suma Odpustowa: Za Parafian