WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

PARAFIALNY ODPUST ŚW. MARII MAGDALENY

23 LIPCA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy parafialne Uroczystości Odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Suma Odpustowa sprawowana będzie przy kościele w Biskupicach o godz. 12.00.

Dziękuję za zeszłoniedzielną ofiarę w wysokości 600 zł na tradycyjną kolektę gospodarczą składaną w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczoną na projekt otynkowania kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W najbliższy wtorek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Chętnych do poświęcenia swoich samochodów i innych pojazdów mechanicznych zapraszam do kościoła w Biskupicach na Mszę o 17.00, po której nastąpi właściwe poświęcenie.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę, 18 maja, o godz. 11.00.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

23 lipca 2023 – XVI Niedziela Zwykła – Parafialny Odpust św. Marii Magdaleny

9.15 – Za śp. Krystynę i Czesława Padykuła oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

Biskupice: 12.00 – Parafialna Suma Odpustowa

26 lipca 2023 – Środa – Wspomnienie liturgiczne śśw. Joachima i Anny, rodziców NMP

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Za śp. Małgorzatę, Tadeusza, Czesława i Ryszarda Sobiesiak

28 lipca 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Czesława Ignatowskiego z okazji urodzin i imienin

30 lipca 2023 – XVII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Krystynę i Alojzego Manikowskich