WARSZEWICE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

6 SIERPNIA 2023 ROKU

Kilka dni temu rozpoczął się sierpień, który, według zaleceń Episkopatu Polski, jest miesiącem modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego.

W dzisiejszą niedzielę w Lizbonie kończą się 37 Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.

W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, w tutejszym kościele w Warszewicach podczas Mszy sprawowanej o 13.00 odbędą się doroczne Dożynki dla sołectw: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Podczas tej Mszy będziemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne zebrane plony w Parafii. Nie będzie Mszy o 9.15.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

6 sierpnia 2023 – XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego

9.15 – Za śp. Urszulę Szarek z okazji 20 rocznicy śmierci

9 sierpnia 2023 – Środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy