WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Podaję do wiadomości, że tegoroczna uroczystość bierzmowania odbędzie się w kościele w Biskupicach w sobotę, 16 września 2023 roku, o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii udzieli ks. bp Wiesław Śmigiel, Ordynariusz naszej Diecezji Toruńskiej.

W minionym tygodniu, w piątek, w Biskupicach odbył się pogrzeb – mieszkańca Warszewic – śp. Krzysztofa Ochnio. Wieczny odpoczynek.

Jutro, w poniedziałek 21 sierpnia, odbędzie się pogrzeb, zmarłego w piątek 18 sierpnia mieszkańca Warszewic, śp. Kazimierza Królik. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o 10.00 modlitwami w kostnicy przedpogrzebowej, po czym odbędzie się Msza święta w kościele w Biskupicach. Po Mszy nastąpi eksporta zmarłego na cmentarz stary w Chełmży i modlitwy pogrzebowe. Różaniec za zmarłego w kościele w Warszewicach dziś o 18.45, a jutro – w kostnicy w Biskupicach – o 9.30. Wieczny odpoczynek.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

20 sierpnia 2023 – XX Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Bolesława i Antoninę Betcher oraz za śp. Mariannę i Dominika Iwickich

23 sierpnia 2023 – Środa

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza:

25 sierpnia 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Zbigniewa Kwiatkowskiego – Msza popogrzebowa

27 sierpnia 2023 – XXI Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Antoninę i Józefa Sztejkowskich oraz za zmarłych z Rodziny Sztejkowskich