BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 WRZEŚNIA 2023 ROKU

Tegoroczna uroczystość bierzmowania odbędzie się w kościele w Biskupicach w sobotę, 16 września 2023 roku, o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii udzieli ks. bp Wiesław Śmigiel, Ordynariusz naszej Diecezji Toruńskiej. Kandydatów do tegorocznego bierzmowania zapraszam na spotkanie informacyjne w dzisiejszą niedzielę, 3 września, na 13.00, a w przyszłą niedzielę na próbę przed bierzmowaniem – też na 13.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie powakacyjne do plebanii w najbliższy wtorek, 5 września, na 19.00.

Osoby należące do Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne po środowej Mszy świętej.

W piątek, 8 września, przypada liturgiczne święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane „Matki Boskiej Siewnej”. Tego dnia święci się ziarno pod bieżące i przyszłoroczne zasiewy. Z tego względu szczególnie na Mszę o 17.00 tego dnia zapraszam rolników z naszej Parafii z woreczkami ziarna do poświęcenia.

Rodziców i dzieci chcące przystąpić do I Komunii w przyszłym roku zapraszam na spotkanie informacyjne do kościoła w Biskupicach w przyszłą sobotę, 9 września, na 11.00.

Z uwagi na zbliżającą się coroczną Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu przypadającą w naszej Parafii w tym roku z wtorku na środę, 12-13 września, proszę o zapisywanie się osób chętnych do Adoracji poza wyznaczoną godziną adoracyjną dla rejonu, tak aby zawsze w kościele ktoś był obecny.

Prenumeratorów „Niedzieli” proszę o regulowanie wpłat za IV kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

3 września 2023 – XXII Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Monikę i Bolesława Blachowskich

10.30 – Za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich oraz za śp. Stefana, Klarę i Alojzego Kowalskich

12.00 – Za śp. Urszulę i Walentego Cichorackich oraz za śp. Felicję, Mariana i Bogdana Sztyrbickich

13.00 – Spotkanie informacyjne dla kandydatów do tegorocznego bierzmowania

4 września 2023 – Poniedziałek – Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Kościół w Warszewicach: 8.00 – Msza dla SP w Warszewicach z poświęceniem tornistrów

17.00 – Za śp. Stanisława Szopa – Msza popogrzebowa – Intencja od p. Kazimiery Pietruszyńskiej

W czasie Mszy: Modlitwy na rozpoczęcie roku szkolnego dla SP w Brąchnowie z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych

5 września 2023 – Wtorek

17.00 – Za śp. Edwina Wierzbickiego – Msza popogrzebowa – Intencja od Rodziny Fiszer z Golubia

Salka w nowej plebanii: 19.00 – powakacyjne spotkanie parafialnego Kręgu Biblijnego

6 września 2023 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.10 – Za śp. syna Jakuba Kubackiego z okazji urodzin oraz za śp. żonę Marię Kubacką

Spotkanie formacyjne dla Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa

7 września 2023 – Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca

16.00 – Msza ślubna: Jakub Izdebski – Maria Pawlikowska

8 września 2023 – Piątek – Święto Narodzenia NMP

17.00 – Msza dziękczynna za zebrane tegoroczne plony z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Socha

18.00 – Msza dziękczynna z okazji 50 rocznicy ślubu p. Urszuli i Mariana Cichorackich z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na dalsze lata

9 września 2023 – Sobota

10.00 – Za śp. Janusza Jezierskiego – Msza popogrzebowa

Kościół w Biskupicach: 11.00 – Spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci do I Komunii w 2024 r.

10 września 2023 – XXIII Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Marka, Marię i Alojzego Rybickich oraz za śp. Barbarę Modzelewską

10.30 – Za śp. Genowefę Janusz oraz za zmarłych Rodziców z obojga stron

12.00 – Za śp. Anastazję i Kazimierza Strączek  w 4 rocznicę śmierci Anastazji i w 24 rocznicę śmierci Kazimierza