WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 WRZEŚNIA 2023 ROKU

Od dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce XIII Tydzień Wychowania, czyli szczególny czas modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” nawiązuje do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności, którego myśl przewodnia brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Tegoroczna uroczystość bierzmowania odbędzie się w kościele w Biskupicach w najbliższą sobotę, 16 września 2023 roku, o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii udzieli ks. bp Wiesław Śmigiel, Ordynariusz naszej Diecezji Toruńskiej. Kandydatów do tegorocznego bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach na próbę przed bierzmowaniem – dziś na 13.00, a w piątek na 19.00 – na spowiedź.

We wtorek, 12 września, Mszą świętą w kościele w Biskupicach o godz. 17.00 rozpocznie się tradycyjna coroczna 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończy się ona w środę, 13 września, Mszą w kościele w Biskupicach sprawowaną w o godz. 17.10. Plan Adoracji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła. Proszę o zgłaszanie chętnych, niezależnie od rejonu, do zapewnienia obecności na adoracji.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Osoby należące do Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne po środowej Mszy świętej.

Prenumeratorów „Niedzieli” proszę o regulowanie wpłat za IV kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

10 września 2023 – XXIII Niedziela Zwykła

Rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

9.15 – Za śp. Romana Hopke w 1 rocznicę śmierci oraz za śp. Alojzego Hopke w 1 rocznicę śmierci

Kościół w Biskupicach: 13.00 – Próba przed bierzmowaniem dla kandydatów do tegorocznego bierzmowania