BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

5 LISTOPADA 2023 ROKU

Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w 2024 roku odbędzie się w kościele dziś o godz. 13.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do plebanii jutro, 6 listopada, na 19.00.

Zapraszam osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej na zebranie w plebanii w najbliższy wtorek, 7 listopada, na godz. 19.00.

Osoby należące do Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne po środowej Mszy świętej.

Zapraszam osoby należące do naszej parafialnej Rady Gospodarczej na zebranie w plebanii w najbliższy czwartek, 9 listopada, na godz. 19.00.

W sobotę, 11 listopada, przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Mszę za Ojczyznę zapraszam na godz. 10.00. O 11.00 przy Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach odbędzie się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej.

W przyszłą niedzielę, przeżywaną jako XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu odbędzie się zbiórka dodatkowa na misje. Bóg zapłać za ofiary.

Za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, jednego zmarłego każdego dnia, od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 7.45 i 12.00 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 3 grudnia. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na sfinansowanie monitoringu na cmentarzu i terenach przycmentarnych.

Na Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach pojawiły się tabliczki proszące o kontakt osoby opiekujące się zaznaczonym grobem w celu opłacenia dalszej rezerwacji, która nieopłacana była co najmniej od 10 lat, czyli ponad 30 lat od śmierci krewnego. W przypadku braku takiej informacji grób będzie zlikwidowany i przeznaczony dla nowych pochówków.

Jest prośba, aby pomnikowe kwiaty z ziemią nie wyrzucać pod przycmentarne tuje, ale do kontenerów na śmieci.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

5 listopada 2023 – XXXI Niedziela Zwykła

7.45 – Msza dziękczynna z okazji 19 rocznicy urodzin Kasjana z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

10.30 – Za śp. Rodziców: Tarkowskich i Kazanieckich oraz za śp. męża Kazimierza i śp. szwagra Lucjana

12.00 – Za śp. Feliksa Lewandowskiego oraz za zmarłych z Rodzin: Lewandowskich i Noworackich w 43 rocznicę śmierci Magdaleny