BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LISTOPADA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na opłacenie wymiany silnika z dmuchawą w biskupickich organach.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do plebanii jutro, 20 listopada, na 19.00.

Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 7.45 i 12.00 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 3 grudnia. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na sfinansowanie monitoringu na cmentarzu i terenach przycmentarnych.

Na Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach pojawiły się tabliczki proszące o kontakt osoby opiekujące się zaznaczonym grobem w celu opłacenia dalszej rezerwacji, która nieopłacana była co najmniej od 10 lat, czyli ponad 30 lat od śmierci krewnego. W przypadku braku takiej informacji grób będzie zlikwidowany i przeznaczony dla nowych pochówków.

Jest prośba, aby pomnikowe kwiaty z ziemią nie wyrzucać pod przycmentarne tuje, ale do kontenerów na śmieci.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”), informuję, że: Na terenie wokół nieruchomości należących do kościoła i cmentarz w Biskupcu zainstalowany jest monitoring wizyjny. Administratorem danych osobowych pozyskanych z systemu monitoringu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka. Parafia nie zdecydowała się na powołanie Inspektora Danych Osobowych. Jednakże w razie jakichkolwiek pytań odnośnie przetwarzana danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem prosimy o kontakt: telefon: 56 678 86 01 lub 780123 886. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, gdzie prawnie uzasadnionym interesem jest bezpieczeństwo osób i mienia. Monitoring obejmuje teren wokół kościoła, cmentarz, wejście do plebani ul. Kościelna 19, teren wokół i wejście stara plebania ul. Kościelna 38 w Biskupicach, oraz przyległy parking. Zapisy z monitoringu będą przechowywane przez okres 21 dni i 30 dni (szczegóły zawiera Regulamin Monitoringu). Regulamin monitoringu dostępny w plebanii Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Osoby zainteresowane wyjazdem indywidualnym, ale z zapewnionymi biletami wejściowymi, na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i Telewizji Trwam w sobotę, 2 grudnia, proszone są o skontaktowanie się z p. Elżbietą Becker z Przeczna. Numer kontaktowy dostępny jest w zakrystii.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

19 listopada 2023 – XXXIII Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Leona Blachowskiego w 24 rocznicę śmierci i za śp. Zofię Blachowską

10.30 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

12.00 – Za śp. Jana Paciorek w 5 rocznicę śmierci