WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LISTOPADA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na bieżące opłaty.

Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 9.15 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 3 grudnia. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na sfinansowanie projektu otynkowania kościoła i monitoringu na biskupickim cmentarzu.

Na Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach pojawiły się tabliczki proszące o kontakt osoby opiekujące się zaznaczonym grobem w celu opłacenia dalszej rezerwacji, która nieopłacana była co najmniej od 10 lat, czyli ponad 30 lat od śmierci krewnego. W przypadku braku takiej informacji grób będzie zlikwidowany i przeznaczony dla nowych pochówków.

Jest prośba, aby pomnikowe kwiaty z ziemią nie wyrzucać pod przycmentarne tuje, ale do kontenerów na śmieci.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”), informuję, że: Na terenie wokół nieruchomości należących do kościoła i cmentarz w Biskupcu zainstalowany jest monitoring wizyjny. Administratorem danych osobowych pozyskanych z systemu monitoringu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka. Parafia nie zdecydowała się na powołanie Inspektora Danych Osobowych. Jednakże w razie jakichkolwiek pytań odnośnie przetwarzana danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem prosimy o kontakt: telefon: 56 678 86 01 lub 780123 886. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, gdzie prawnie uzasadnionym interesem jest bezpieczeństwo osób i mienia. Monitoring obejmuje teren wokół kościoła, cmentarz, wejście do plebani ul. Kościelna 19, teren wokół i wejście stara plebania ul. Kościelna 38 w Biskupicach, oraz przyległy parking. Zapisy z monitoringu będą przechowywane przez okres 21 dni i 30 dni (szczegóły zawiera Regulamin Monitoringu). Regulamin monitoringu dostępny w plebanii Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka.

Osoby zainteresowane wyjazdem indywidualnym, ale z zapewnionymi biletami wejściowymi, na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i Telewizji Trwam w sobotę, 2 grudnia, proszone są o skontaktowanie się z p. Elżbietą Becker z Przeczna. Numer kontaktowy dostępny jest w zakrystii.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

19 listopada 2023 – XXXIII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Adelę i Stanisława Szatkowskich w 4 rocznicę śmierci Adeli

22 listopada 2023 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii

18.15 – Nowenna

Msza: Za śp. Krzysztofa Ochnio – Msza popogrzebowa

24 listopada 2023 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne Świętych Męczenników Wietnamskich

18.15 – Za śp. Łucję Dembek – Msza popogrzebowa

26 listopada 2023 – XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

9.15 – Za śp. Teresę i Aleksego Chmura, za śp. Ewę Santorek oraz za śp. Kazimierza Zakrzewskiego