BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 LISTOPADA 2023 ROKU

Dziękuję za ofiary w wysokości 1.540 zł zeszłoniedzielnej kolekty gospodarczej przeznaczonej na sfinansowanie monitoringu na naszym parafialny cmentarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W piątek, 1 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.

W najbliższą sobotę, 2 grudnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, po Mszach odbędzie się zbiórka dodatkowa przeprowadzona przez nasz parafialny Zespół Caritas z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Panom Sołtysom z Biskupic i Brąchnowa jako dodatek do puli sołeckich przeznaczonych na ten cel. Paczki wręczane będą podczas spotkań mikołajowych w Salach Wiejskich w Biskupicach – w przyszłą niedzielę, 3 grudnia, o 15.00, a w Brąchnowie – w niedzielę, 10 grudnia, o 15.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę, 3 grudnia, na godz. 13.00.

Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia przy wyjściu z kościoła świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 25 zł, świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł.

Proszę, aby pomnikowe kwiaty z ziemią bez doniczek kłaść przy murze przy białym pojemniku na śmieci.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 7.45 lub o 12.00 od przyszłej niedzieli, 3 grudnia. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na sfinansowanie monitoringu na biskupickim cmentarzu.

Osoby zainteresowane wyjazdem indywidualnym, ale z zapewnionymi biletami wejściowymi, na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i Telewizji Trwam w najbliższą sobotę, 2 grudnia, proszone są o skontaktowanie się z p. Elżbietą Becker z Przeczna. Numer kontaktowy dostępny jest w zakrystii.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”), informuję, że: Na terenie wokół nieruchomości należących do kościoła i cmentarz w Biskupicach zainstalowany jest monitoring wizyjny. Administratorem danych osobowych pozyskanych z systemu monitoringu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka. Parafia nie zdecydowała się na powołanie Inspektora Danych Osobowych. Jednakże w razie jakichkolwiek pytań odnośnie przetwarzana danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem prosimy o kontakt: telefon: 56 678 86 01 lub 780123 886. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO, gdzie prawnie uzasadnionym interesem jest bezpieczeństwo osób i mienia. Monitoring obejmuje teren wokół kościoła, cmentarz, wejście do plebani ul. Kościelna 19, teren wokół i wejście stara plebania ul. Kościelna 38 w Biskupicach, oraz przyległy parking. Zapisy z monitoringu będą przechowywane przez okres 21 dni i 30 dni (szczegóły zawiera Regulamin Monitoringu). Regulamin monitoringu dostępny w plebanii Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 19, Biskupice 87-152 Łubianka.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

W minionym piątek odbyły się pogrzeby: śp. Zbigniewa Grygiel oraz śp. Kazimierza Urbanowskiego.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

Ogłoszenie od pana Wojciecha Paciorek: „Opłatek na stół wigilijny będzie w tym roku rozwożony po domach naszej parafii następująco: Biskupice, niedziela 3 grudnia od 9.00, początek ul. Kasztanowa, od strony Biskupic; Brąchnowo, niedziela 10 grudnia od 9.00, początek ul. św. Andrzeja Boboli, od strony Pigży. Bardzo proszę o zamknięcie na ten czas wolno biegających psów”.

INTENCJE MSZALNE

26 listopada 2023 – XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7.45 – Za śp. Jadwigę i Władysława Piątkowskich w 7 rocznicę śmierci Władysława oraz za śp. Kazimierza Kazanieckiego

10.30 – Za śp. Leszka Zegan z okazji 13 rocznicy śmierci oraz za śp. Stanisława Zegan

12.00 – Za śp. Katarzynę Jezierską oraz za śp. Janusza Jezierskiego

27 listopada 2023 – Poniedziałek

17.00 – Za śp. Piotra Górka w 1 rocznicę śmierci

28 listopada 2023 – Wtorek

17.00 –

29 listopada 2023 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.10 – Za śp. Helenę Walter z okazji 11 rocznicy śmierci oraz za śp. Tadeusza i Czesława Walter

30 listopada 2023 – Czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła

17.00 – Za śp. Leszka Cichorackiego w 20 rocznicę śmierci

1 grudnia 2023 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

16.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

17.00 – Za śp. Henryka Lewandowskiego w 3 rocznicę śmierci

2 grudnia 2023 – Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca

9.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski

10.00 – Intencja parafialnej Rodziny Fatimskiej

12.00 – Chrzest: Leon Kukowski

3 grudnia 2023 – I Niedziela Adwentu

7.45 – Za śp. Tomasza Strużyńskiego i za zmarłych Rodziców i rodzeństwo Zimmer

10.30 – Za śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji urodzin oraz za śp. rodziców Bronisławę i Michała Bukowskich z prośbą o łaskę Nieba

12.00 – Za śp. Jana w Dniu Urodzin i Stefanię Gajtkowskich oraz a ich zmarłe Dzieci

13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania