BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia, po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa przeprowadzona przez nasz parafialny Zespół Caritas z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Panom Sołtysom z Biskupic i Brąchnowa jako dodatek do puli sołeckich przeznaczonych na ten cel. Paczki wręczane będą podczas spotkań mikołajowych w Salach Wiejskich w Biskupicach – w dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia, o 15.00, a w Brąchnowie – w przyszłą niedzielę, 10 grudnia, też o 15.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia, na godz. 13.00.

Osoby nalężące do Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa zapraszam w środę po Mszy na comiesięczne spotkanie formacyjne.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszam w piątek, 8 grudnia, na Mszę świętą z poświęceniem medalików i krzyżyków komunijnych na godz. 17.00, a po niej na krótkie spotkanie informacyjne.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 17.00. Zachęcam dzieci do uczestniczenia z lampionami i do zbierania wylepianek.

W przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Od dzisiejszej niedzieli jest możliwość nabycia przy wyjściu z kościoła świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 25 zł, świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł.

Proszę, aby pomnikowe kwiaty z ziemią bez doniczek kłaść przy murze przy białym pojemniku na śmieci.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

Ogłoszenie od pana Wojciecha Paciorek:

„Opłatek na stół wigilijny będzie w tym roku rozwożony po domach naszej parafii następująco:

Biskupice, dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia od 9.00, początek ul. Kasztanowa, od strony Biskupic;

Brąchnowo, niedziela 10 grudnia od 9.00, początek ul. św. Andrzeja Boboli, od strony Pigży.

Bardzo proszę o zamknięcie na ten czas wolno biegających psów”.

3 grudnia 2023 – I Niedziela Adwentu

7.45 – Za śp. Tomasza Strużyńskiego i za zmarłych Rodziców i rodzeństwo Zimmer

10.30 – Za śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji urodzin oraz za śp. rodziców Bronisławę i Michała Bukowskich z prośbą o łaskę Nieba

12.00 – Za śp. Jana w Dniu Urodzin i Stefanię Gajtkowskich oraz za ich zmarłe Dzieci