WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2023 ROKU

Od dziś, 3 grudnia po Mszy można będzie nabywać poświęcone opłatki wigilijne u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne do kościoła w Biskupicach w dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia, na godz. 13.00.

Osoby nalężące do Żywej Róży z Warszewic zapraszam w środę po Mszy na comiesięczne spotkanie formacyjne.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszam do kościoła w Biskupicach w piątek, 8 grudnia, na Mszę świętą z poświęceniem medalików i krzyżyków komunijnych na godz. 17.00, a po niej na krótkie spotkanie informacyjne.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 7.00. Zachęcam dzieci do uczestniczenia z lampionami i do zbierania wylepianek.

W przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Od dzisiejszej niedzieli jest możliwość nabycia przy wyjściu z kościoła świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 25 zł, świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł.

Proszę, aby pomnikowe kwiaty z ziemią bez doniczek z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach kłaść przy murze przy białym pojemniku na śmieci.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

3 grudnia 2023 – I Niedziela Adwentu

9.15 – Za śp. Henryka Ochnio z okazji 2 rocznicy śmierci oraz za zmarłych rodziców Janinę i Kazimierza Ochnio

Kościół w Biskupicach: 13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

4 grudnia 2023 – Poniedziałek