BISKUPICE

II NIEDZIELA ADWENTU

DZIEŃ MODLITW W INTENCJI KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE

10 GRUDNIA 2023 ROKU

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 17.00. Zachęcam dzieci do uczestniczenia z lampionami i do zbierania wylepianek.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach odbywa się zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Osoby nalężące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego oraz inne osoby chcące zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do salki na plebanii jutro, w poniedziałek, na 19.00.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 25 zł, świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Proszę, aby pomnikowe kwiaty z ziemią bez doniczek kłaść przy murze przy białym pojemniku na śmieci.

Dziękuję panu Sławomirowi Okońskiemu za serwis pieców parafialnych. Bóg zapłać.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

Ogłoszenie od pana Wojciecha Paciorek:

„Opłatek na stół wigilijny będzie w tym roku rozwożony po domach naszej parafii następująco:

Biskupice, niedziela, 3 grudnia od 9.00, początek ul. Kasztanowa, od strony Biskupic;

Brąchnowo, niedziela 10 grudnia od 9.00, początek ul. św. Andrzeja Boboli, od strony Pigży.

Bardzo proszę o zamknięcie na ten czas wolno biegających psów”.

INTENCJE MSZALNE

10 grudnia 2023 – II Niedziela Adwentu Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

7.45 – Za śp. Sławomira Świeczkowskiego z okazji 13 rocznicy śmierci

10.30 – Za śp. Helenę w kolejną rocznicę śmierci i Alojzego Sztyrbickich oraz za śp. Małgorzatę Dobrzalską