WARSZEWICE

II NIEDZIELA ADWENTU

DZIEŃ MODLITW W INTENCJI KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE

10 GRUDNIA 2023 ROKU

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 7.00. Zachęcam dzieci do uczestniczenia z lampionami i do zbierania wylepianek.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach odbywa się zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża ozdobna – 25 zł, świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Proszę, aby pomnikowe kwiaty z ziemią bez doniczek z Cmentarza Parafialnego w Biskupicach kłaść przy murze przy białym pojemniku na śmieci.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

INTENCJE MSZALNE

10 grudnia 2023 – II Niedziela Adwentu Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

9.15 – Za śp. Edwarda Szarek z okazji 11 rocznicy śmierci

11 grudnia 2023 – Poniedziałek