BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

NIEDZIELA GAUDETE

17 GRUDNIA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na bieżące opłaty.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które w tym tygodniu, ze względu na spowiedzi adwentowe w dekanacie, sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 16.00.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Biskupicach w najbliższy wtorek, 19 grudnia, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, 22 grudnia, od 10.00.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską do kościoła w Warszewicach w Wigilię, w przyszłą niedzielę, 24 grudnia, na 21.00. Natomiast Msze w kościele w Biskupicach w dzień Bożego Narodzenia, w poniedziałek, 25 grudnia, sprawowane będą: o 0.00 – (północ) – Pasterka, o 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 7.45.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Proszę Panie Zelatorki róż Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

W listopadzie br. nastąpiła rekonstrukcja naszych parafialnych Rad. Do Parafialnej Rady Gospodarczej należą Państwo: Piotr Łuczak, Wojciech Paciorek, Henryk Michoń, Roman Blachowski, Janusz Brzoska, Kamila Markiewicz, Dariusz Syrocki, Jerzy Blachowski, Wiesław Zakrzewski, Mieczysław Kukowski, Paweł Piotrowski i Maciej Walter.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należą Państwo: diakon Mariusz Malinowski, Wojciech Paciorek, Joanna Jasińska, Maria Syrocka, Marzanna Piórkowska, Alina Jonatowska, Janusz Brzoska, Ewelina Łuczak, Monika Puczkarska-Skiba, Ilona Sołtysiak i Grażyna Bartkowiak.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

Ogłoszenie od pana Wojciecha Paciorek:

„Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Biskupic i Brąchnowa za przyjęcie opłatka na stół wigilijny i złożone ofiary. Parafian, których nie zastałem i wszystkich, którzy chcieliby nabyć opłatek, to jest dostępny do odbioru w zakrystii”.

W miniony piątek, 14 grudnia, zmarła w wieku 65 lat była mieszkanka Biskupic – śp. Ewa Junger z Wymysłowa. Obrzędy pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek, 19 grudnia: różaniec w kostnicy o 11.00, obrzędy wstępne w kostnicy i Msza o 11.30, po Mszy – obrzędy pogrzebowe na biskupickim cmentarzu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi – od 11.00.  Wieczny odpoczynek…

INTENCJE MSZALNE

17 grudnia 2023 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

Spowiedź adwentowa w Siemoniu od 15.00

7.45 – Za śp. Edwarda i Longinę Syrockich w kolejne rocznice śmierci

10.30 – Za śp. Bogumiła Maćkowskiego w 9 rocznicę śmierci

12.00 – Za śp. Józefa z okazji 8 rocznicy śmierci, Marię i Czesławę Kościelskich

Chrzest: Kaja Katarzyna Kalota

18 grudnia 2023 – Poniedziałek

 Spowiedź adwentowa w Łążynie od 9.00 i w Świerczynkach od 17.00

16.00 – Za śp. Kazimierza Urbanowskiego – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

19 grudnia 2023 – Wtorek

Spowiedź adwentowa w Biskupicach od 9.00 i od 17.00 oraz w Warszewicach od 17.00

11.30 – Msza pogrzebowa: śp. Ewa Junger

16.00 – Za śp. Janinę w Dniu Urodzin i Rafała Świebodzińskich

20 grudnia 2023 – Środa

Spowiedź adwentowa w Górsku od 17.00 i w Czarnowie od 17.00

15.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

16.10 – Za śp. Zbigniewa Grygiel – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

21 grudnia 2023 – Czwartek

Spowiedź adwentowa w Bierzgłowie od 9.00 i od 17.00

16.00 – Za śp. Jadwigę Biegalską z okazji 9 rocznicy śmierci

22 grudnia 2023 – Piątek

16.00 – Za śp. rodziców Włodzimierza i Lucynę Ciesielskich

23 grudnia 2023 – Sobota

10.00 –

24 grudnia 2023 – IV Niedziela Adwentu – Wigilia Narodzenia Pańskiego

7.45 – Za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich, za śp. Edwarda Streich, za śp. Tadeusza, Waldemara i Marcina Syrockich, za śp. Mariana i Stefana Kowalskich oraz za śp. Martę Pliszczyńską

10.30 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

12.00 – Za śp. Stefana Lewandowskiego z okazji kolejnej rocznicy śmierci oraz za zmarłych Rodziców: Lewandowskich i Wierzbickich

25 grudnia 2023 – Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

0.00 – Pasterka: Za Parafian

10.30 – Za śp. Andrzeja, Ludwikę i Janinę Deruś z okazji 20 rocznicy śmierci Andrzeja

12.00 – Za śp. Jana Paciorek oraz za zmarłych z Rodzin: Paciorek, Dudek, Katlewskich i Przybyszewskich

26 grudnia 2023 – Wtorek – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

7.45 – Za śp. Radka i Mariana Socha oraz za śp. Tadeusza i Jana Kardas

10.30 – Za śp. Marcina w 30 rocznicę śmierci, Waldemara i Tadeusza Syrockich

12.00 – Za śp. Cecylię i Mieczysława Lewandowskich, za śp. Longinę i Edwarda Syrockich oraz za śp. Waleriana Łuczak