WARSZEWICE

III NIEDZIELA ADWENTU

NIEDZIELA GAUDETE

17 GRUDNIA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na bieżące opłaty.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 7.00.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 grudnia, w kościele w Warszewicach – od 17.00, a w Biskupicach – od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Chorych z Warszewic z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzę w czwartek, 21 grudnia, od 11.00.

Osoby chętne do pomocy w strojeniu choinek i żłóbka zapraszam do kościoła w najbliższy piątek, 22 grudnia, na 16.00.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską do kościoła w Warszewicach w Wigilię, w przyszłą niedzielę, 24 grudnia, na 21.00. A w dzień Bożego Narodzenia, w poniedziałek, 25 grudnia, na 9.15.

Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Proszę Panią Zelatorkę róży Żywego Różańca o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

W listopadzie br. nastąpiła rekonstrukcja naszych parafialnych Rad. Do Parafialnej Rady Gospodarczej należą Państwo: Piotr Łuczak, Wojciech Paciorek, Henryk Michoń, Roman Blachowski, Janusz Brzoska, Kamila Markiewicz, Dariusz Syrocki, Jerzy Blachowski, Wiesław Zakrzewski, Mieczysław Kukowski, Paweł Piotrowski i Maciej Walter.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należą Państwo: diakon Mariusz Malinowski, Wojciech Paciorek, Joanna Jasińska, Maria Syrocka, Marzanna Piórkowska, Alina Jonatowska, Janusz Brzoska, Ewelina Łuczak, Monika Puczkarska-Skiba, Ilona Sołtysiak i Grażyna Bartkowiak.

17 grudnia 2023 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

9.15 – Za śp. Helenę i Leona Pleskot oraz za śp. Edmunda Soszka

18 grudnia 2023 – Poniedziałek

7.00 – Za śp. Kazimierę Klaman oraz za śp. Ryszarda, Mirosława, Jana i Romana Pleskot