BISKUPICE

IV NIEDZIELA ADWENTU

WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

24 GRUDNIA 2023 ROKU

„W Noc Bożego Narodzenia życzę spokoju w naszych Rodzinach, ufności w Boże prowadzenie po drogach naszego życia i radości ze spotkań przy wigilijnym stole. Szczęść Boże”.

Światełko Betlejemskie można zabierać do swoich domów po każdej dzisiejszej Mszy świętej.

Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską do kościoła w Warszewicach w Wigilię, dzisiejszego wieczoru, 24 grudnia, na 21.00. Po zasięgnięciu rady, informuję, że Msza ta traktowana jest jako bożonarodzeniowa i uczestnictwo w niej zadość czyni obowiązkowi uczestnictwa we Mszy w Dzień Bożego Narodzenia.

Msze święte w kościele w Biskupicach w dzień Bożego Narodzenia, jutro, w poniedziałek, 25 grudnia, sprawowane będą: o 0.00 – (północ) – Pasterka, o 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 7.45. Natomiast w Drugi Dzień Świąt, we wtorek, 26 grudnia, Msze sprawowane będą w porządku niedzielnym, tj. 7.45, 10.30 i 12.00.

We wtorek, 26 grudnia, odbędzie się zbiorka dodatkowa na katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego 2023 po Mszy o 12.00 zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

W czasie kolęd Msze codzienne sprawowane będą o 10.00 rano, z małymi wyjątkami.

Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Dziękuję paniom z KGW z Biskupic za przygotowanie posiłków dla księży z dekanatu podczas naszej parafialnej spowiedzi adwentowej. Bóg zapłać.

Dziękuję paniom dekoratorkom: Ewelinie Łuczak, Marii Brzoska i Monice Puczkarskiej-Skiba za wystrój świąteczny kościoła oraz panom: Andrzejowi Sowa i Jakubowi Muszytowskiemu za pomoc w ustawieniu choinek. Bóg zapłać.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

W listopadzie br. nastąpiła rekonstrukcja naszych parafialnych Rad.

Do Parafialnej Rady Gospodarczej należą Państwo: Piotr Łuczak, Wojciech Paciorek, Henryk Michoń, Roman Blachowski, Janusz Brzoska, Kamila Markiewicz, Dariusz Syrocki, Jerzy Blachowski, Wiesław Zakrzewski, Mieczysław Kukowski, Paweł Piotrowski i Maciej Walter.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należą Państwo: diakon Mariusz Malinowski, Wojciech Paciorek, Joanna Jasińska, Maria Syrocka, Marzanna Piórkowska, Alina Jonatowska, Janusz Brzoska, Ewelina Łuczak, Monika Puczkarska-Skiba, Ilona Sołtysiak i Grażyna Bartkowiak.

24 grudnia 2023 – IV Niedziela Adwentu – Wigilia Narodzenia Pańskiego

7.45 – Za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich, za śp. Edwarda Streich, za śp. Tadeusza, Waldemara i Marcina Syrockich, za śp. Mariana i Stefana Kowalskich oraz za śp. Martę Pliszczyńską

10.30 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

12.00 – Za śp. Stefana Lewandowskiego z okazji kolejnej rocznicy śmierci oraz za zmarłych Rodziców: Lewandowskich i Wierzbickich