WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU

WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

24 GRUDNIA 2023 ROKU

„W Noc Bożego Narodzenia życzę spokoju w naszych Rodzinach, ufności w Boże prowadzenie po drogach naszego życia i radości ze spotkań przy wigilijnym stole. Szczęść Boże”.

Światełko Betlejemskie można zabierać do swoich domów po dzisiejszej Mszy świętej.

Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską w dzisiejszy wieczór, 24 grudnia, na 21.00. Po zasięgnięciu rady, informuję, że Msza ta traktowana jest jako bożonarodzeniowa i uczestnictwo w niej zadość czyni obowiązkowi uczestnictwa we Mszy w Dzień Bożego Narodzenia. Natomiast w jutro, w Dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, oraz w Drugi Dzień Świąt, we wtorek, 26 grudnia, Msze sprawowane będą w porządku niedzielnym, tj. 9.15.

We wtorek, 26 grudnia, odbędzie się zbiorka dodatkowa na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Dziękuję panu Romanowi Miszkurka za choinkę do kościoła a panom: Andrzejowi Pardyka, Pawłowi Piotrowskiem, Maciejowi Walter i Wiesławowi Zakrzewskiemu oraz pani Grażynie Bartkowiak za pomoc w ustawieniu choinek i żłóbka. Bóg zapłać.

W czasie kolęd nie będzie Mszy w środy i piątki, z małymi wyjątkami.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

W listopadzie br. nastąpiła rekonstrukcja naszych parafialnych Rad.

Do Parafialnej Rady Gospodarczej należą Państwo: Piotr Łuczak, Wojciech Paciorek, Henryk Michoń, Roman Blachowski, Janusz Brzoska, Kamila Markiewicz, Dariusz Syrocki, Jerzy Blachowski, Wiesław Zakrzewski, Mieczysław Kukowski, Paweł Piotrowski i Maciej Walter.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należą Państwo: diakon Mariusz Malinowski, Wojciech Paciorek, Joanna Jasińska, Maria Syrocka, Marzanna Piórkowska, Alina Jonatowska, Janusz Brzoska, Ewelina Łuczak, Monika Puczkarska-Skiba, Ilona Sołtysiak i Grażyna Bartkowiak.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

24 grudnia 2023 – IV Niedziela Adwentu – Wigilia Narodzenia Pańskiego

9.15 – Za śp. Helenę, Stanisława, Kazimierza i Michała Bartkowiak

21.00 – Msza wigilijno-pasterska: Za Parafian

25 grudnia 2023 – Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

9.15 – Msza dziękczynna z okazji 40 rocznicy ślubu p. Iwony i Romana Miszkurka z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla całej Rodziny

26 grudnia 2023 – Wtorek – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

9.15 – Za śp. Wiesława i Władysławę Basiewicz

31 grudnia 2023 – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.15 – Za śp. Edwarda Głaszcz z okazji 31 rocznicy śmierci