BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31 GRUDNIA 2023 ROKU

„Na Nowy 2024 Rok życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej – Bożej Rodzicielki. Niech nowa nadzieja na realizację planów i marzeń rozkwita w sercach i Waszych Rodzinach. Szczęść Boże”.

Dziękuję za ofiary w całości parafii w wysokości 500 zł złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać.

Msze święte w kościele w Biskupicach jutro, w poniedziałek, w dzień Nowego Roku, 1 stycznia, sprawowane będą: o 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 7.45.

W piątek, 5 stycznia, zapraszam do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej od 16.15 i na Mszę o 17.00.

W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Zapraszam na Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o 7.45, 10.30 i 12.00. Tradycyjnie tego dnia przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za złożone ofiary. Nie będzie nabożeństwa fatimskiego.

Osoby należące do naszych Rad Parafialnych, do Żywych Róż, do Kręgu Biblijnego, do parafialnej Rodziny Fatimskiej, do parafialnego chórku, Panie Dekoratorki, osoby dbające o porządek w kościele i poza nim, ministrantów i lektorów oraz wolontariuszy, którzy w minionym roku pomagali w pracach parafialnych zapraszam na Parafialne Spotkanie Opłatkowe do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach w sobotę, 6 stycznia, na godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia od 10.15 w kościele w Biskupicach odbędzie się występ z kolędami Góralskiej Kapeli „Ochodzita”. W raz z panem sołtysem Piotrem Łuczak serdecznie zapraszamy na koncert i na Mszę o 10.30.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2023 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

W czasie kolęd Msze codzienne sprawowane będą o 10.00 rano, z małymi wyjątkami.

Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

31 grudnia 2023 – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.45 – Za śp. Mieczysława w 16 rocznicę śmierci i Reginę Piątkowskich oraz za zmarłych z Rodzin: Piątkowskich i Śliwińskich

10.30 – Za wszystkich zmarłych Parafian w mijającym 2023 roku – intencja od Firmy „Fidelis”