WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31 GRUDNIA 2023 ROKU

„Na Nowy 2024 Rok życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej – Bożej Rodzicielki. Niech nowa nadzieja na realizację planów i marzeń rozkwita w sercach i Waszych Rodzinach. Szczęść Boże”.

Dziękuję za ofiary w całości parafii w wysokości 500 zł złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać.

Msza święta w kościele w Warszewicach jutro, w poniedziałek, w dzień Nowego Roku, 1 stycznia, sprawowana będzie o 9.15.

W piątek, 5 stycznia, zapraszam do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.45 i na Mszę o 18.15.

W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Zapraszam na Mszę świętą z poświęceniem kredy i kadzidła o 9.15. Tradycyjnie tego dnia przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Osoby należące do naszych Rad Parafialnych, do Żywych Róż, do Kręgu Biblijnego, do parafialnej Rodziny Fatimskiej, do parafialnego chórku, Panie Dekoratorki, osoby dbające o porządek w kościele i poza nim, ministrantów i lektorów oraz wolontariuszy, którzy w minionym roku pomagali w pracach parafialnych zapraszam na Parafialne Spotkanie Opłatkowe do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach w sobotę, 6 stycznia, na godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia od 10.15 w kościele w Biskupicach odbędzie się występ z kolędami Góralskiej Kapeli „Ochodzita”. W raz z panem sołtysem Piotrem Łuczak serdecznie zapraszamy na koncert i na Mszę o 10.30.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

W czasie kolęd nie będzie Mszy w środy i piątki, z małymi wyjątkami.

Pojemnik z wodą święconą znajduje się w zakrystii.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

31 grudnia 2023 – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.15 – Za śp. Edwarda Głaszcz z okazji 31 rocznicy śmierci

1 stycznia 2024 – Poniedziałek – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.15 – Za śp. Andrzeja Owsian – Msza popogrzebowa

5 stycznia 2024 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15 – Za śp. Krzysztofa Ochnio – intencja od Państwa Kurek

6 stycznia 2024 – Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego

9.15 – Za śp. Łucję Dembek – Msza popogrzebowa – intencja od Bratowej z Rodziną

14.00 – Msza dziękczynna z okazji 50 rocznicy ślubu p. Danuty i Mariana Jabłońskich

Świetlica Wiejska w Biskupicach: 15.00 – Parafialne Spotkanie Opłatkowe

7 stycznia 2024 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

9.15 – Za śp. Marię Bolinowską w 3 rocznicę śmierci oraz za zmarłych z Rodzin: Hopke i Bolinowskich