BISKUPICE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11 LUTEGO 2024 ROKU

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i inne zainteresowane poznawaniem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do salki plebanijnej w najbliższy wtorek, 13 lutego, na 19.00.

Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem tegorocznego Wielkiego Postu. Rozpocznie się ona po dzisiejszej Mszy o 12.00. Trwać będzie do 14.00 (jest o godzinę skrócona z uwagi na rozpoczynające się w mojej rodzinnej parafii obrzędy pogrzebowe ks. kan. Henryka Trąpczyńskiego – emerytowanego proboszcza parafii w Książkach k/Wąbrzeźna, a pochodzącego i mieszkającego przez ostatnie lata w mojej parafii rodzinnej, tj. Pokrzydowie. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek, 12 lutego, w Książkach o godz. 11.00), a w poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie – od 15.00 do Mszy wieczornej.

W środę, 14 lutego, w Środę Popielcową, zapraszam na Msze święte z posypaniem głów popiołem jako znakiem pokutnym na rozpoczęcie Wielkiego Postu na 10.00 i 17.00. W niedzielę po Mszach także będzie możliwość skorzystania z tego gestu pokutnego przez tych, którzy nie będą mogli być w środę. Ofiary zbiórki środowej proszę potraktować jako jałmużnę postną z przeznaczeniem dla potrzebujących.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki na 16.30.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej zapraszam w niedziele na 12.45.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą wydruk statystyki duszpastersko – sakramentalnej naszej parafii za 2023 rok.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą wydruk rozpoczęcia peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej Diecezji.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

11 lutego 2024 – VI Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Chorego

7.45 – Za śp. Kazimierza Kazanieckiego w 21 rocznicę śmierci oraz za śp. Jadwigę i Władysława Piątkowskich

10.30 – Za śp. Wacława, Franciszkę, Janinę i Rafała Świebodzińskich

12.00 – Za śp. Lidię i Heliodora Maćkowskich, za śp. Bogumiła Kuich oraz za zmarłych z Rodziny Maćkowskich