WARSZEWICE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11 LUTEGO 2024 ROKU

W środę, 14 lutego, w Środę Popielcową, zapraszam na Mszę świętą z posypaniem głów popiołem jako znakiem pokutnym na rozpoczęcie Wielkiego Postu na 18.15. W niedzielę po Mszy także będzie możliwość skorzystania z tego gestu pokutnego przez tych, którzy nie będą mogli być w środę. Ofiary zbiórki środowej proszę potraktować jako jałmużnę postną z przeznaczeniem dla potrzebujących.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki na 17.45.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszam w niedziele po Mszy.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą wydruk statystyki duszpastersko – sakramentalnej naszej parafii za 2023 rok.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą wydruk rozpoczęcia peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej Diecezji.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

W zeszły czwartek, 8 lutego br. zmarł w 82. roku życia i 58. roku kapłaństwa śp. ks. kan. Henryk Trąpczyński, emerytowany proboszcz parafii w Książkach – emerytowany proboszcz parafii w Książkach k/Wąbrzeźna, a pochodzący i mieszkający przez ostatnie lata w mojej parafii rodzinnej, tj. Pokrzydowie. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek, 12 lutego, w Książkach o godz. 11.00.

11 lutego 2024 – VI Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Chorego

9.15 – Za śp. Aleksandrę i Franciszka Musiałowskich oraz za śp. Józefa Raciniewskiego z okazji 7 rocznicy śmierci

12 lutego 2024 – Poniedziałek

Książki k/Wąbrzeźna: 11.00 – Pogrzeb śp. ks. kan. Henryka Trąpczyńskiego