BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 MARCA 2024 ROKU

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w dzisiejszą niedzielę, 3 marca, na 12.45 w łączności z nabożeństwem Gorzkich Żali i kazaniem o Męce Pańskiej.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i inne zainteresowane poznawaniem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie do salki plebanijnej jutro, w poniedziałek, 4 marca, na 19.00.

Osoby należące do Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne po środowej Mszy świętej.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki na 16.30.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej zapraszam w niedziele na 12.45.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mikołaj Krzysztof KOWALSKI z Brąchnowa oraz Martyna Agnieszka PIÓRCZYŃSKA z Tylic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

W piątek, 1 marca, zmarł w wieku 66 lat śp. Grzegorz Łuczak. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro, w poniedziałek, 4 marca, o godz. 9.00 modlitwą różańcową w kaplicy kościoła św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza żałobna, po której sprawowana będzie ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Owsianej w Toruniu. Różaniec za zmarłego w kościele w Biskupicach odbył się w sobotę o 18.00 i będzie dziś, w niedzielę też o 18.00. Wieczny odpoczynek.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

3 marca 2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – Za śp. Zofię i Kazimierza Okońskich oraz za zmarłych z Rodzin: Okońskich i Blachowskich

10.30 – Za śp. Tadeusza Walter z okazji 16 rocznicy śmierci oraz za śp. Helenę i Czesława Walter

12.00 – Za śp. Kazimierza Kazanieckiego z okazji urodzin oraz za zmarłych Rodziców Tarkowskiech i zmarłe Rodzeństwo