WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

III NIEDZIELA WIELKIGO POSTU

3 MARCA 2024 ROKU

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach w dzisiejszą niedzielę, 3 marca, na 12.45 w łączności z nabożeństwem Gorzkich Żali i kazaniem o Męce Pańskiej.

Osoby należące do Żywej Róży zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne po środowej Mszy świętej.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki na 17.45.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszam w niedziele po Mszy.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mikołaj Krzysztof KOWALSKI z Brąchnowa oraz Martyna Agnieszka PIÓRCZYŃSKA z Tylic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

W piątek, 1 marca, zmarł w wieku 66 lat śp. Grzegorz Łuczak. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro, w poniedziałek, 4 marca, o godz. 9.00 modlitwą różańcową w kaplicy kościoła św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza żałobna, po której sprawowana będzie ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Owsianej w Toruniu. Różaniec za zmarłego w kościele w Biskupicach odbył się w sobotę o 18.00 i będzie dziś, w niedzielę też o 18.00. Wieczny odpoczynek.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

3 marca 2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – Za śp. Stefanię i Aleksandra Miszkurka

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 3)

W Biskupicach: 12.45 – Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 3 – nr 790 ajklł w śpiewnikach)

z kazaniem pasyjnym z udziałem kandydatów do bierzmowania

6 marca 2024 – Środa

18.10 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18.15 – Za śp. Jolantę Talarek, za śp. Jana Ochnio oraz za śp. Halinę i Danutę Dybowskie

Spotkanie formacyjne dla róży Żywego Różańca

8 marca 2024 – Piątek – Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet

17.45 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.15 – Za śp. Andrzeja Owsian – Msza popogrzebowa

10 marca 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare

9.15 – Za śp. Helenę, Stanisława i Kazimierza Bartkowiak

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 1)