BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA LAETARE

10 MARCA 2024 ROKU

Od jutra do środy dla uczniów szkół w Brąchnowie i Warszewicach odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie wicerektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu – ks. Michał Oleksowicz wraz z klerykami: Kamilem i Emanuelem.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w piątek, 15 marca, i trwać będą do przyszłej niedzieli, 17 marca. Prowadzić je będzie ojciec duchowny naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu – ks. Adam Lis. Zachęcam do uczestnictwa. W przyszłą niedzielę, 17 marca, która kończyć będzie nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, kolekta przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. A po Mszy będzie zbiórka dodatkowa na potrzeby naszego Seminarium. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi, jak i kolekta z Niedzieli Palmowej, przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2024 r. w wysokości 120 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Panie Zelatorki Żywych Róż proszę o odbiór nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki na 16.30.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej zapraszam w niedziele na 12.45.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mikołaj Krzysztof KOWALSKI z Brąchnowa oraz Martyna Agnieszka PIÓRCZYŃSKA z Tylic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

10 marca 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare

7.45 – Za śp. rodziców: Helenę i Alfonsa Kujawskich, Leokadię i Feliksa Ziółkowskich oraz za ich zmarłe Dzieci

10.30 – Za śp. Stanisławę i Józefa Masiczak w 50 rocznicę śmierci Stanisławy

12.00 – Za śp. Franciszka Kowalskiego z okazji urodzin oraz za śp. Teresę Kowalską

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 1 – nr 790 abcde w śpiewnikach) z kazaniem pasyjnym

11 marca 2024 – Poniedziałek

17.00 – Za śp. Genowefę i Jana Zając oraz za śp. Leokadię i Zenona Balickich

12 marca 2024 – Wtorek

17.00 – Za śp. Czesława Syrockiego – Msza popogrzebowa

18.00 – Za śp. Grzegorza Łuczak – Msza popogrzebowa

13 marca 2024 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.10 – Za śp. Zbigniewa Grygiel – Msza popogrzebowa

14 marca 2024 – Czwartek

17.00 – Za śp. Edwina Bonieckiego w 22 rocznicę śmierci

18.00 – O zdrowie dla Sławomira – intencja od Rodziny

15 marca 2024 – Piątek – Pierwszy Dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

10.00 – Za śp. Alojzego Michalskiego z okazji 15 rocznicy śmierci oraz za zmarłych Rodziców Michalskich

16.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17.00 – Za śp. Waleriana Łuczak w 13 rocznicę śmierci oraz za śp. Grzegorza Łuczak

16 marca 2024 – Sobota – Drugi Dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

10.00 – Msza dziękczynna z okazji 59 rocznicy urodzin p. Beaty z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

17.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Kacpra w 16 rocznicę urodzin i dla Karoliny w 12 rocznicę urodzin

17 marca 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

Zakończenie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

7.45 – Za śp. Helenę i Wacława Insadowskich

10.30 – Za śp. Józefa Jelińskiego z okazji imienin

12.00 – Za śp. Marcina Ziętko w kolejną rocznicę śmierci oraz za śp. Michalinę Ziętko i śp. Alojzego Wiśniewskiego

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 2 – nr 790 afghi w śpiewnikach) z kazaniem pasyjnym