WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA LAETARE

10 MARCA 2024 ROKU

Od jutra do środy dla uczniów szkół w Brąchnowie i Warszewicach odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie wicerektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu – ks. Michał Oleksowicz wraz z klerykami: Kamilem i Emanuelem.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w piątek, 15 marca, i trwać będą do przyszłej niedzieli, 17 marca. Prowadzić je będzie ojciec duchowny naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu – ks. Adam Lis. Zachęcam do uczestnictwa. W przyszłą niedzielę, 17 marca, która kończyć będzie nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, kolekta przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. A po Mszy będzie zbiórka dodatkowa na potrzeby naszego Seminarium. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi, jak i kolekta z Niedzieli Palmowej, przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Panią Zelatorkę Żywej Róży proszę o odbiór nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek po Mszy.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszam w niedziele po Mszy.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mikołaj Krzysztof KOWALSKI z Brąchnowa oraz Martyna Agnieszka PIÓRCZYŃSKA z Tylic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Różaniec za zmarłego w kościele w Biskupicach odbył się w sobotę o 18.00 i będzie dziś, w niedzielę też o 18.00. Wieczny odpoczynek.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

10 marca 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare

9.15 – Za śp. Helenę, Stanisława i Kazimierza Bartkowiak

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 1)

13 marca 2024 – Środa

18.10 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18.15 – Za śp. Czesława Gładkowskiego w 28 rocznicę śmierci, za śp. Jadwigę Gładkowską oraz za zmarłych z Rodzin: Gładkowskich i Dobrzyńskich

15 marca 2024 – Piątek – Pierwszy Dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

18.30 – 1/ Za śp. Bogusława Katarzyńskiego z okazji 2 rocznicy śmierci

2/ Za śp. Zofię Walter w 6 rocznicę śmierci oraz za śp. Apolonię i Edwarda Sobiesiak

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

16 marca 2024 – Sobota – Drugi Dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

18.30 – 1/ Za śp. Czesława i Agnieszkę Małkowskich oraz za śp. Henryka, Teresę i Piotra Kościńskich

2/ Za śp. Klarę i Ksawerego Walter

17 marca 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

Zakończenie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

9.15 – Za śp. Andrzeja Owsian – Msza popogrzebowa

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 2)