BISKUPICE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ZAKOŃCZENIE PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

17 MARCA 2024 ROKU

Od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku zasłaniane sią w naszych świątyniach krzyże na znak, że zbliżają się dni męki Pana Jezusa.

Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.  Bóg zapłać za ofiary kolektowe przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Po Mszy będzie zbiórka dodatkowa na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Dziękuję także za te ofiary.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek, w plebanii na godz. 19.00.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Kolekta z przyszłej Niedzieli Palmowej przeznaczona będzie też na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Ministrantów i lektorów zapraszam na obowiązkową zbiórkę w kościele przed Triduum Paschalnym w przyszłą niedzielę, 24 marca, na 13.30.

Parafialna spowiedź wielkopostna z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Biskupicach w przyszły poniedziałek, 25 marca, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Wielkanocne.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2024 r. w wysokości 120 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Na ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek na 16.30.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej zapraszam w niedziele na 12.45.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

17 marca 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – Za śp. Helenę i Wacława Insadowskich

10.30 – Za śp. Józefa Jelińskiego z okazji imienin

12.00 – Za śp. Marcina Ziętko w kolejną rocznicę śmierci oraz za śp. Michalinę Ziętko i śp. Alojzego Wiśniewskiego