WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ZAKOŃCZENIE PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

17 MARCA 2024 ROKU

Od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku zasłaniane sią w naszych świątyniach krzyże na znak, że zbliżają się dni męki Pana Jezusa.

Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.  Bóg zapłać za ofiary kolektowe przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Po Mszy będzie zbiórka dodatkowa na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Dziękuję także za te ofiary.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Kolekta z przyszłej Niedzieli Palmowej przeznaczona będzie też na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Na ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek na 17.45.

Na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszam w niedziele po Mszy.

Parafialna spowiedź wielkopostna z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Warszewicach w przyszły poniedziałek, 25 marca, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Święta Wielkanocne.

Podaję do informacji, że od marca br. funkcję grabarza na naszym Parafialnym Cmentarzu w Biskupicach przejmuje firma AD KAM p. Adriana PYZIO, zajmująca się usługami pogrzebowymi i kamieniarskimi, a której siedziba mieści się przy hurtowni AGMAR w Łubiance. Pan Andrzej Sowa nadal będzie zajmował się pozostałymi sprawami związanymi z porządkiem na naszym Cmentarzu. Dziękuję p. Andrzejowi za 12 lat pełnienia funkcji grabarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

Po uzgodnieniu z księżmi proboszczami z Bierzgłowa i Przeczna oraz z naszą parafialną Radą Gospodarczą podaję do informacji, że od lutego tego roku kwota rezerwacji grobu pojedynczego na naszym Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach wynosi 30 zł, a grobu podwójnego – 50 zł.

W gablotce przy kościele w Biskupicach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony został zaktualizowany Regulamin Cmentarza Parafialnego.

Wczoraj, w sobotę, w Biskupicach odbył się pogrzeb zmarłego w czwartek mieszkańca Warszewic – śp. Sławomira Banaszek. Wieczny odpoczynek

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

17 marca 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

Zakończenie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

9.15 – Za śp. Andrzeja Owsian – Msza popogrzebowa

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 2)

20 marca 2024 – Środa – Spowiedź w Górsku od 17.00 i w Świerczynkach od 17.00

Nie ma nowenny i Mszy świętej

22 marca 2024 – Piątek

17.45 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.15 –

24 marca 2024 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Spowiedź w Siemoniu od 15.00

9.15 – Za śp. Stanisława Piotrowskiego z okazji 32 rocznicy śmierci oraz za śp. Karola Szczerbowkiego i za śp. Janinę Drążela

Po Mszy: Nabożeństwo Gorzkich Żali (cz. 3)