WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

ROZPOCZĘCIE TYGODNIA MODLITW O POWOŁANIA

21 KWIETNIA 2024 2024 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na bieżące opłaty. Przy kościele w Warszewicach następuje zmiana oblachowania i wieżyczek nakościelnych. A w Biskupicach jest kładziony dach na przybudówce przy garażach przy nowej plebanii. Zleciłem także, zgodnie z nowymi przepisami państwowymi, digitalizację grobów naszego parafialnego cmentarza w Biskupicach, aby każdy przez internet miał możliwość sprawdzenia danych o swoim krewnym pochowanym na naszym cmentarzu. Planowane zakończenie cyfryzacji – to koniec czerwca br.

Rodziców i dzieci do I Komunii w 2024 roku zapraszam do kościoła w Biskupicach na zebranie informacyjno-organizacyjne w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, na godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, po Mszy odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Jest to Hospicjum stacjonarne i domowe. Pod opieką Hospicjum są też dzieci z naszej Parafii. Z wypowiedzi pani prezes Hospicjum – Oli Ruszczak: „Jest to jedyna tego typu placówka w województwie i północnej części Polski. Nasi podopieczni to dzieci i młodzież niepełnosprawna, nieuleczalnie chora, z mózgowymi porażeniami dziecięcymi, wadami genetycznymi i chorobami onkologicznymi. Część dzieci zostało porzuconych przy porodzie bądź zaraz po nim. Priorytetem Naszych działań jest interdyscyplinarna praca z dzieckiem niepełnosprawnym i jego rodziną dając im fachowe wsparcie medyczne, terapeutyczne, materialne oraz rzeczowe”. 

Proszę Panią Zelatorkę Żywego Różańca o odbiór nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Skorzystać ze spowiedzi można w środę i piątek na 15 minut przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

21 kwietnia 2024 – IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania

9.15 – Za śp. Stefanię i Władysława Łubianka oraz za zmarłych z Rodziny

24 kwietnia 2024 – Środa

18.10 – Nowenna

18.15 – Za śp. Krzysztofa Sołtysiak oraz za zmarłych rodziców Annę i Wincentego

26 kwietnia 2024 – Piątek

18.15 – Za śp. Mieczysława Muszytowskiego – Msza popogrzebowa – intencja od Magdaleny Nowickiej z Rodzicami

27 kwietnia 2024 – Sobota

Kościół w Biskupicach: 12.00 – Zebranie informacyjno-organizacyjne dla rodziców i dzieci do I Komunii

28 kwietnia 2024 – V Niedziela Wielkanocy

9.15 – Za śp. Jadwigę i Józefa Gładkowskich