BISKUPICE

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 MAJA 2024 ROKU

Dziękuję za ofiary w całości parafii w wysokości 1.518,03 zł złożone dla Dzieci z Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu. Bóg zapłać.

Zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych. W tym tygodniu nabożeństwa te odbywać się będą:

Dla Biskupic w kościele: od poniedziałku do piątku – ok. 17.30, w sobotę – ok. 10.30 i w niedzielę –
ok. 12.45. Dzieci na nabożeństwa majowe ze zbieraniem wyklejanek zapraszam od poniedziałku do piątku.

Dla Brąchnowa: od poniedziałku do soboty przy figurze MB – o 18.00 i w niedzielę w kościele
w Biskupicach – ok. 12.45 w razem z innymi wiernymi. Dzieci na nabożeństwa majowe ze zbieraniem wyklejanek zapraszam we wtorki, czwartki i soboty.

Przypominam, że dzieci do I Komunii i kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia
w 3 nabożeństwach.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zaprasza do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zużyty sprzęt proszę składować w klatce dla psa przy garażach nowej plebanii do najbliższego wtorku, 14 maja, do godz. 12.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym Rodakom na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie.

W najbliższą sobotę, 18 maja, grupa 18 Dzieci ze Szkół Podstawowych w Brąchnowie i Warszewicach na Mszy o 11.00 w Biskupicach przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę o modlitwę o wytrwanie w bliskości z Panem Jezusem Eucharystycznym dla tych Dzieci.

W przyszłą niedzielę, w trzecią niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na koszty digitalizacji naszego parafialnego cmentarza w Biskupicach.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Biskupicach. W czwartek, 30 maja
o godz. 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem
do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy ul. Kościelnej 15 – p. Bonieckich i sąsiadów

2/ przy ul. Kościelnej 9 – p. Gumowskiego i sąsiadów

3/ przy figurze Pana Jezusa – p. Wilińskich i sąsiadów

4/ przy ul. Kościelnej 34 – p. Borek i sąsiadów

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

INTENCJE MSZALNE

12 maja 2024 – VII Niedziela Wielkanocy – Niedziela Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego

7.45 – Za śp. Mieczysława Syrockiego z okazji 15 rocznicy śmierci

10.30 – Msza dziękczynna w intencji Dzieci grupy biskupickiej obchodzących 1. rocznicę I Komunii Świętej