BISKUPICE

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI TRÓJCY ŚWIĘTEJ

DZIEŃ MATKI

26 MAJA 2024 ROKU

Zapraszam do uczestniczenia w kończących się w tym tygodniu nabożeństwach majowych. W tym tygodniu nabożeństwa te odbywać się będą:

Dla Biskupic w kościele: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek – ok. 17.30, a w czwartek – ok. 8.30.

Dla Brąchnowa: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek przy figurze MB – o 18.00, a w czwartek w kościele
w Biskupicach – ok. 8.30 w razem z innymi wiernymi.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek, w plebanii na godz. 19.00.

Na próbę sypania kwiatów przez dziewczynki, także te po tegorocznej I Komunii Świętej, podczas procesji Bożego Ciała zapraszam do kościoła w Biskupicach w najbliższy wtorek, 28 maja, na godz. 18.30. Dziewczynki pierwszokomunijne, które nie będą sypać kwiatków, i chłopców zapraszam do udziału w procesji w strojach komunijnych.

Proszę o przynoszenie i zostawianie w kruchcie kościoła płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Biskupicach. W najbliższy czwartek, 30 maja,
o godz. 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem
do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy ul. Kościelnej 15 – p. Bonieckich i sąsiadów

2/ przy ul. Kościelnej 9 – p. Gumowskiego i sąsiadów

3/ przy figurze Pana Jezusa – p. Wilińskich i sąsiadów

4/ przy ul. Kościelnej 34 – p. Borek i sąsiadów

Od soboty zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy będą się one odbywały przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w soboty – po Mszy o 10.00, natomiast w niedziele – po Mszy o 12.00.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę, 2 czerwca, na 12.45 do uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym i procesji oktawy Bożego Ciała.

Dziękuję za ofiarę w wysokości 860 zł złożoną przez tegorocznych rodziców i pierwszokomunujnych dzieci na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać.

Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 17 maja 2025 roku.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

26 maja 2024 – Niedziela Uroczystości Trójcy Świętej – Dzień Matki

7.45 – Za śp. Krystynę i Ryszarda Bartosińskich

10.30 – Za śp. Józefa Jelińskiego z okazji urodzin

12.00 – Za śp. Michalinę Ziętko z okazji Dnia Matki oraz za śp. Marcina Ziętko i śp. Alojzego Wiśniewskiego