BISKUPICE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

2 CZERWCA 2024 ROKU

Dziękuję za czwartkowy udział w tegorocznej parafialnej procesji Bożego Ciała w Biskupicach. Bóg zapłać za świadectwo wiary.

Procesje oktawy Bożego Ciała odbywają się w kościele w Biskupicach, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli – po Mszy o 12.00 i środy – przed Mszą na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu, do czwartku włącznie po Mszach świętych o 17.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków i ziół.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy odbywają się one przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w soboty – po Mszy o 10.00, natomiast w niedziele – po Mszy o 12.00.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w dzisiejszą niedzielę, 2 czerwca, na 12.45 do uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym i procesji oktawy Bożego Ciała.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek, w plebanii na godz. 19.00.

W najbliższy piątek, 7 czerwca, z uwagi na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązują przepisy postne.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 7 czerwca, od 10.00.

W piątek, 7 czerwca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.

W przyszłą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele w Warszewicach, dodatkowa Msza sprawowana będzie o 9.15, nie będzie Mszy o 12.00.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł.

Podaję do wiadomości, że przyszłoroczna uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 17 maja 2025 roku.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Wojciech Cieszyński z Brąchnowa oraz Patrycja Anna Grabowska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

11 maja, w Berlinie, w wieku 74 lat zmarła – śp. Ewelina Neudeck. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w kościele w Biskupicach w piątek, 7 czerwca, różańcem, o 12.30, o 13.00 rozpocznie się Msza żałobna, po której urna z prochami śp. Eweliny złożona zostanie na biskupickim cmentarzu. Różaniec za zmarłą przed dniem pogrzebu odbywać się będzie w kościele w Biskupicach w środę, 5 czerwca, i czwartek, 6 czerwca, o godz. 19.00. Wieczny odpoczynek…

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

INTENCJE MSZALNE

2 czerwca 2024 – IX Niedziela Zwykła – Święto Dziękczynienia – Oktawa Uroczystości Bożego Ciała

7.45 – Za śp. Józefa Rusin z okazji imienin

10.30 – Za śp. Józefę Kruk w 1 rocznicę śmierci oraz za zmarłych Rodziców z obojga stron