WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

30 CZERWCA 2024 ROKU

Dziś ostatni dzień nabożeństwach czerwcowych. Zapraszam na to nabożeństwo po Mszy.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w środę, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

Panią Zelatorkę Róży Żywego Różańca proszę o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

W piątek, 5 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną przed parafialnym odpustem w czwartek, 18 lipca.

Podaję do informacji, że w tym roku mija 5 lat od ostatniej wizytacji parafii przewidzianej prawem kanonicznym. W tym roku zatem przeżywać ją będziemy po raz kolejny. Wizytacja, tym razem przeprowadzona przez ks. bpa Józefa Szamockiego, z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 23 września. Szczegółowy plan wizytacji podam w pobliżu tego terminu.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kajetan Paweł NOWORACKI z Brąchnowa oraz Daria ŁUCZAK z Browiny – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środę i piątek na 15 minut przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

30 czerwca 2024 – XIII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Władysława i Stefanię Łubianka oraz za zmarłych z Rodziny

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe

3 lipca 2024 – Środa – Święto św. Tomasza Apostoła

18.10 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18.15 – Za śp. Zbigniewa Affelt – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

5 lipca 2024 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15 – Za śp. Annę Barańską – Msza popogrzebowa – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

7 lipca 2024 – XIV Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Alfonsa i Wacławę Czerwińskich, za zmarłych z Rodziny Czerwińskich oraz za śp. Zbigniewa Chętkowskiego