BISKUPICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

29 WRZEŚNIA 2024 ROKU

Dziękuję za ofiary zeszłoniedzielnej zbiórki w wysokości 2.600 zł dla ofiar powodzi na południu Polski. Bóg zapłać.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek, w plebanii na godz. 19.00

We wtorek, 1 października, po 5 latach, przeżywać będziemy wizytację naszej Parafii przewidzianą prawem kanonicznym. Wizytacja ta, której kulminacją będzie udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii, przeprowadzona będzie przez ks. bpa Józefa Szamockiego, biskupa pomocniczego naszej Diecezji. Szczegółowy plan wizytacji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Od wtorku, 1 października, zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które będzie się odbywało w tym tygodniu: we wtorek o 15.00, od środy do piątku o 16.30. W sobotę będzie ono powiązane z różańcem fatimskim, który rozpocznie się 9.00, a w niedzielę – o 10.00. W niedzielę proszę o poprowadzenie różańca I różę Żywego Różańca z Brąchnowa. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane w tym tygodniu od środy do piątku. Dla dzieci je wyklejających na koniec nabożeństw zostaną ufundowane, proporcjonalnie do ilości zebranych wyklejanek, słodkie nagrody. Dzieci do I Komunii Świętej mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 4 października, od 10.00.

W piątek, 4 października, przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi od 15.45, na różaniec i nabożeństwo pierwszopiątkowe o 16.30, a na Mszę o 17.00.

W najbliższą sobotę, 5 października, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą. Na tę Mszę szczególnie zapraszam osoby należące do naszych parafialnych róż Żywego Różańca. Po Mszy zapraszam do plebanii na spotkanie przy kawie i herbacie.

Od środy, 2 października, w zakrystii oraz telefonicznie pod numerem 780 123 886 będzie można zamawiać Msze święte na przyszły 2025 rok.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2025 roku, odbędzie się w sobotę 17 maja dla grupy biskupickiej w kościele w Biskupicach o godz. 12.30, a dla grupy warszewickiej w kościele w Warszewicach o 10.00.

W tym roku nie będzie rozpoczęcia przygotowania młodzieży klas 8-ych do przyjęcia sakramentu bierzmowania z uwagi na przeniesienie tego czasu na okres uczęszczania młodzieży do szkół ponadpodstawowych.

Zapraszam chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, do dołączenia do grona ministrantów.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie opłat za IV kwartał 2024 roku w wysokości 120 zł.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

29 września 2024 – XXVI Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

7.45 – Za śp. Sabinę Wojciechowską

10.30 – Za śp. Leona Kilian z okazji 30 rocznicy śmierci

12.00 – Za śp. Tomasza Mięsikowskiego z okazji 5 rocznicy śmierci, za śp. Marię, Gertrudę i Seweryna Mięsikowskich oraz za śp. Cecylię Gumowską i zmarłych z Rodziny Gumowskich