WARSZEWICE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

29 WRZEŚNIA 2024 ROKU

Dziękuję za ofiary zeszłoniedzielnej zbiórki w wysokości 1.440 zł dla ofiar powodzi na południu Polski. Bóg zapłać.

We wtorek, 1 października, po 5 latach, przeżywać będziemy wizytację naszej Parafii przewidzianą prawem kanonicznym. Wizytacja ta, której kulminacją będzie udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii, przeprowadzona będzie przez ks. bpa Józefa Szamockiego, biskupa pomocniczego naszej Diecezji. Szczegółowy plan wizytacji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Od wtorku, 1 października, zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które będzie się odbywało w tym tygodniu: we wtorek o 12.30, od środy do piątku o 17.45, a w niedziele – po Mszach. W czwartek i niedzielę proszę o poprowadzenie różańca różę Żywego Różańca. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane w środy do piątki. Dla dzieci je wyklejających na koniec nabożeństw zostaną ufundowane, proporcjonalnie do ilości zebranych wyklejanek, słodkie nagrody. Dzieci do I Komunii Świętej mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek, 3 października, od 10.00.

W piątek, 4 października, przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi od 17.30, na różaniec i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 17.45, a na Mszę o 18.15.

Od środy, 2 października, w zakrystii oraz telefonicznie pod numerem 780 123 886 będzie można zamawiać Msze święte na przyszły 2025 rok.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2025 roku, odbędzie się w sobotę 17 maja dla grupy biskupickiej w kościele w Biskupicach o godz. 12.30, a dla grupy warszewickiej w kościele w Warszewicach o 10.00.

W tym roku nie będzie rozpoczęcia przygotowania młodzieży klas 8-ych do przyjęcia sakramentu bierzmowania z uwagi na przeniesienie tego czasu na okres uczęszczania młodzieży do szkół ponadpodstawowych.

Zapraszam chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, do dołączenia do grona ministrantów.

Skorzystać ze spowiedzi można w środę i piątek na 15 minut przed nabożeństwami.

29 września 2024 – XXVI Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

9.15 – Za śp. Michała Bartkowiak z okazji imienin

Biskupice: 13.00 – Próba przed bierzmowaniem

1 października 2024 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Dzieciątka Jezus