OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9 SIERPNIA 2026 ROKU
Na spotkanie parafialnego Kręgu Biblijnego zapraszam do plebanii jutro, w poniedziałek 10 sierpnia, na godz. 19.15.
W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Msze zapraszam w porządku niedzielnym, tj. o 7.45, 10.30 i 12.00. Proszę o przyniesienie bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż, które pod koniec Mszy zostaną poświęcone.
W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.
W niedzielę, 23 sierpnia, w kościele w Warszewicach podczas Mszy sprawowanej o 13.00 odbędą się doroczne Dożynki parafialne dla sołectw: Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Podczas tej Mszy będziemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne plony w Parafii. W kościele w Biskupicach nie będzie Mszy o 12.00, a w Warszewicach nie będzie Mszy o 9.15.
Informuję, że przyszłoroczna Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w sobotę 15 maja 2027 roku w kościele w Warszewicach o 10.00, a w kościele w Biskupicach o 12.30.
Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.
Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
INTENCJE MSZALNE
9 sierpnia 2026 – XIX Niedziela Zwykła
7.45 – Za śp. Teodora Balickiego w 8 rocznicę śmierci oraz za śp. Danutę Balicką
10.30 – Za śp. Alojzego i Klarę Kowalskich oraz za śp. Mariana i Stefana Kowalskich
12.00 – Za śp. Józefa, Marię i Czesławę Kościelskich
Chrzest: Hanna IZDEBSKA
10 sierpnia 2026 – Poniedziałek – Święto liturgiczne św. Wawrzyńca
17.00 – Za śp. Damian Gburczyk – Msza popogrzebowa
18.00 – Za śp. Zygmunta Zacharek – Msza popogrzebowa – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży
Plebania: 19.15 – Spotkanie parafialnego Kręgu Biblijnego
11 sierpnia 2026 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Klary
17.00 – Za śp. Ignacego Szopa w 59 rocznicę śmierci
12 sierpnia 2026 – Środa
16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
17.10 – Za śp. Rafała Świebodzińskiego w 22 rocznicę śmierci i za śp. Janinę Świebodzińską
13 sierpnia 2026 – Czwartek
17.00 – Za śp. Jerzego Marunowskiego – Msza popogrzebowa – intencja od Rodzin: Rejmanowskich i Marchlewskich z Obrowa
14 sierpnia 2026 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego
Dzień Modlitw za Pomordowanych w Więzieniach, Obozach i Łagrach
17.00 – Za śp. Ryszarda Cichorackiego – Msza popogrzebowa – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży
15 sierpnia 2026 – Sobota – Uroczystość liturgiczna Wniebowzięcia NMP
106. Rocznica „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej – Święto Wojska Polskiego
7.45 – Za śp. zmarłych Rodziców: Lewandowskich i Syrockich
10.30 – Za śp. Jana i Marię Kozimor oraz za śp. Mariana Wiśniewskiego
12.00 – Za śp. Marię, Józefa i Czesławę Kościelskich oraz za śp. Józefę i Jana Stanisławiak
17.00 – Msza dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa państwa Zdzisława i Adeli MAJEK z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
16 sierpnia 2026 – XX Niedziela Zwykła
7.45 – Za śp. Jacka Ziółkowskiego w kolejną rocznicę śmierci
10.30 – Za śp. Mariana Kowalskiego, za zmarłych Rodziców: Kowalskich i Mądrzejewskich oraz za zmarłych z Rodziny Reszkowskich
12.00 – Za śp. Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz oraz za zmarłych z Rodziny Ryńskich z prośbą o łaskę Nieba
Chrzest: Leon RUTKOWSKI