Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (7 kwietnia 2019)

1. Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można zakupić palmy wykonane przez Panie z KGW w Biskupicach, oraz w Warszewicach. Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę podtrzymującą naszą katolicką tradycję! Możemy również zakupić pisanki na organy w Warszewicach. Bóg zapłać za dar serca.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00, w Warszewicach o godz. 15.15. Przypominam, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00. Tradycyjnie gromadzimy się przy SP w Brąchnowie i pójdziemy do kościoła w Biskupicach. Poszczególne stany proszę o poniesienie krzyża, a druhów z Brąchnowa proszę o pomoc w zabezpieczeniu bezpieczeństwa. Z góry serdecznie dziękuję. Bardzo serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny. Droga Krzyżowa w Warszewicach o godz. 16.30.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej  Mszy św. poświecenie palm! Po Gorzkich Żalach w przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u  wystawi przygotowane przedstawienie. Już dziś proszę o zarezerwowanie sobie czasu.

6. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

7. W poniedziałek o godz. 17.00 w Biskupicach  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Jan Berent z Brąchnowa  i  Klaudia Bolewska  ze Świętosławia – parafia  Ciechocin – zapowiedź  pierwsza. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody między narzeczonym jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

V Niedziela  Wielkiego postu  – 7  kwietnia  2019 r.

7.45. + Dominika Janowska w 6 rocznicę śmierci

Warszewice – godz. 9.15. +Zenon Bolinowski i zm. z rodziny Hopke  i Bolinowskich

10.30. +Henryk w 9 r. śm i Natalia Mądraszewscy

12.00. +Teresa, Franciszek i Stefan Kowalscy

Poniedziałek    (8.04)  – godz. 17.00

+ Zygmunt Wiligalski z okazji urodzin oraz +Maria i Stefan Właśniewscy

Wtorek  (9.04) – godz. 18.30

O Dary Ducha św. , opiekę MB i Boże Bł. dla Piotra Brzoski z okazji 18 –tych urodzin

Środa  (10. 04)

godz. 16.30 –  Różaniec

godz. 17.00 + Stanisław Matłosz w 20 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00 – Za parafian

Czwartek (11.04) – godz. 18.30

Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Danuty Wiśniewskiej z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

Piątek  (12.04)

godz. 19.00 – Droga Krzyżowa

godz. 18.00. +Kazimiera Okońska w 15 r. śm i Zdzisław Okoński w 5 r. śm.

Warszewice godz. 16.30. +Ryszard z okazji urodzin i Tomasz Soszka

Sobota  (13.04)

Niedziela  Palmowa  – 14  kwietnia  2019 r.

7.45. + Marian Socha w 12 rocznicę śmierci

Warszewice – godz. 9.15. +Bolesław Betcher w 18 r. śmierci .i Antonina Betcher w 9 r. śmierci

10.30. + Walerian Łuczak w dniu urodzin

12.00. + Konrad i Bożena Przybyszewscy, +Teresa i Franciszek i Kowalscy oraz +Edward Streich