Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego (9 czerwca 2019)

1. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres wielkanocny. Do następnej niedzieli – Trójcy Przenajświętszej – trwa jeszcze czas  Komunii Wielkanocnej. Proszę o oddanie kartek od spowiedzi, abym mógł sporządzić  sprawozdanie.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  Nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. W Warszewicach codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła.  Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, którym sami jesteśmy.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Kółka biblijnego.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Proszę o modlitwę w intencji świętości kapłanów.

7. W piątek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie wszystkich członków KSM-u.

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

9. Serdecznie dziękuję za udział w konkursie  o NMP: Basi Łuczak, Kasi Jelińskiej, Michałowi Kowalskiemu, Leonowi i Olafowi Zakrzewskim oraz Lenie Machomet. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody – serdecznie gratuluję udziału i nagród.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Celina Zielińska z Warszewic i Aleksander Chojnacki z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wie o przeszkodach istniejących pomiędzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

11. W miniony czwartek odbył się pogrzeb + Zygmunta Matłosz  z Pigży – lat 91. W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb +Marii Kubackiej z Brąchnowa – lat 53.  Rodzinom  zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

Uroczystość Zesłania Ducha św.   –  9  czerwca  2019 r.

7.45. + Stefan Kowalski w 1 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15. +Zbigniew Szczerbowski w 22 r. śm.

10.30. +Anastazja, Kazimierz i Edward Drozdowscy w 20 r. śmierci

12.00. + Marzena w 28 r. śm. oraz Irena i Tadeusz Pawlikowscy , a także Natalia i Henryk Mądraszewscy

Poniedziałek (10.06) –  godz. 17.00

+Andrzej Frątczak – int. od ZP Rzymkowscy

Wtorek (11 .06)  godz. 17.00

Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Jarosława Brzoski z okazji 50 – tej rocznicy urodzin

Środa (12.06)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. +Jadwiga w 19 r. śm. i Władysław Piątkowscy

Warszewice godz. 18.00. +Roman Świekowicz w 1 rocznicę śmierci oraz +Zygmunt Podgórski w 5 rocznicę śmierci

Czwartek (13.06) – godz. 17.00

+Rafała Świebodzińskiego  i Mirosławę Kozimor

Piątek (14.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu

17.00. +Teresa Kamińska w 6 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00. +Tadeusz Iwicki w 1 rocznicę śmierci

Sobota  (15. 06)  – godz. 14.30

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę św. Floriana dla OSP Biskupice z okazji 90 – tej rocznicy powstania jednostki

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej   –  16  czerwca  2019 r.

7.45. +Waldemar w 23 r. śm. i Marcin Syroccy oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy

Warszewice godz. 9.15. +Stefania i Władysław Łubianka i zm. z Rodziny

10.30. + Jan Wiliński w 3 r. śm. oraz +Aniela Grzecznowska i rodzice Wilińscy