OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina,
że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach
i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

Dziękuję za ofiary całoparafialnej zbiórki dla uchodźców wojennych z Ukrainy w wysokości 5.500 zł, które przekazane zostały na konto Caritas Polska. Bóg zapłać.

Dziękuję też za ofiary całoparafialnej zbiórki w ramach jałmużny postnej w wysokości 1.630 zł. Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa na pomoc misjom katolickim. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych – misji ewangelizacyjnych po 11 latach od poprzednich, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli, 20 marca i trwać będą do niedzieli 27 marca. Zachęcam do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę, 20 marca, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania.

Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej na 12.45.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 16.30.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2022 r. w wysokości 80 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Dziękuję panu Ireneuszowi Bukowskiemu z Brąchnowa za ukończenie płotu przy starej plebanii. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kamil Maciej Przybyszewski z Brąchnowa oraz Natalia Ziółkowska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Andrzej Sowa z Biskupic oraz Natalia Hapkie z Biskupic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę w Chełmży – zmarłej mieszkanki Warszewic – śp. Jadwigi Głatkowskiej a w piątek w Biskupicach – zmarłego mieszkańca Biskupic – śp. Włodzimierza Ciesielskiego.

BISKUPICE

13 marca 2022 – II Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – śp. Stefan Kowalski z okazji urodzin oraz śp. Teresa i Franciszek Kowalscy

10.30 – śp. Stanisława i Józef Masiczak