OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice, Niedziela Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Parafialna Niedziela Powołaniowa, 5 czerwca 2022 r.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w kalendarzu liturgicznym. Od jutra zaczynamy dalszą część tzw. okresu liturgicznego zwykłego.

Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Parafialną Niedzielę Powołaniową. Gościmy wśród nas delegację z naszego toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Całość kolekty przeznaczona jest na nasze Seminarium.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne dziś na 13.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy będą się one odbywały przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niedziele – po Mszy o 12.00.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Brąchnowie. W czwartek, 16 czerwca o 11.00 przed budynkiem szkoły rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy ul. Niepodległości 7 – przy  p. Szymańskich

2/ przy kapliczce MB – ul. Niepodległości 2 – przy p. Puczkarskich,

3/ przy ul. Niepodległości 20 – przy p. Brzoska

4/ przy ul. Gimnazjalnej 6 – przy p. Piórkowskich

Dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji zapraszam z rodzicami na próbę przy szkole w Brąchnowie w poniedziałek, 13 czerwca, na 18.30. Proszę także o zbieranie płatków kwiatowych do procesji i zostawianie ich w zakrystii.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 26 czerwca. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2022 roku w wysokości 80 zł.

Podaję do wiadomości, że Uroczystości Pierwszej Komunii w naszej parafii od przyszłego roku, tj. 2023, odbywać się będą w soboty przed trzecią niedzielą maja. Dotyczy to zarówno grupy biskupickiej, jak i warszewickiej. W 2023 roku będzie to sobota, 20 maja. Pierwsza Komunia w Warszewicach będzie o 10.00, a w Biskupicach – o 12.30.

BISKUPICE

5 czerwca 2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Parafialna Niedziela Powołaniowa

7.45 – śp. Zofia i Jan Terejko oraz śp. Marianna i Władysław Mach

10.30 – śp. Helena, Tadeusz i Czasław Walter